سالگرد پدر شهید

شهید و پدرش

   یازدهم آبان ماه 1359 روزی است که  پدر سید قاسم که مردی مومن و متقی بود در اثر صانحه رانندگی درگذشت و در گلزار یافت آباد به خاک سپرده شد. مکانی که خود را
آماده می کرد تا چند سال بعد میزبان پیکر پاک سید قاسم  نیز باشد و امروز مصادف با سی و سومین سالگرد
درگذشت پدر می باشد.

سید علی بمان کارگری ساده و بی آلایش، صبور و آرام و اهل تقوی بود. او اهل نماز جماعت در مسجد محل و روضه و مراسمات مذهبی بود. به حلال و حرام بسیار اهمیت می داد و دقت زیادی در این زمینه داشت. رادیو وتلویزیون از مظاهر فساد در زمان رژیم پهلوی محسوب می شد. پدر هرگز حاضر به خرید تلویزیون نشد. او می گفت من پرچم یزید را بالای خانه ام نصب نمی کنم و هر گاه که وارد خانه می شد اگر رادیو روشن بود و صدای موسیقی های آنچنانی از آن پخش می شد پارچه ای روی آن می انداخت و آن را خاموش می کرد و می گفت این دیگر نجس شده است. یاد آن سید نورانی و پاک دل بخیر باد. پدر اغلب، شب کار بود سید قاسم صبح های زود با صدای موتور سیکلت پدر که از سرکار برمی گشت بیدار می شد.

پدر،سیدقاسم را که فرزند کوچک خانواده و نیز شفا یافته ی امام رضا(ع)بود جور دیگری دوست می داشت و به او محبت  بیشتری می کرد.فرزندان و اقوام سیدعلی بمان را *آقا* صدا می زنند،زیرا او ذریّه حضرت زهرا(س) بود و واقعا آقا بود و در حالی که سیدقاسم 10سال بیشتر نداشت روزی پدر از خانه بیرون رفت و دیگر باز نگشت...

نقل شده از مادر سیدقاسم:

«روزی که آقا تصادف کرد،فردا صبحش تشییع جنازه بود.روز های بسیار سخت و کشنده....

همه مشغول آماده شدن و رفتن برای تشییع جنازه ی آقا بودند و قاسم هم مشغول  آماده شدن و اما بر خلاف همه،آماده رفتن به طرف مدرسه!

وقتی خاله اش او را در حال رفتن به مدرسه دید با تعجب از او پرسید مگر نمی خواهی در تشییع جنازه یدرت حضور داشته باشی؟!سیدقاسم با قلبی آکنده از درد گفت که می خواهم راه پدرم را ادامه دهم.»

 

/ 1 نظر / 42 بازدید
احمد

خداوند سید علی بمان را رحمت کند فرد مومن و متدینی بود.