موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
صفحات
دیگر موارد

پایگاه جـامع محض رضا
وب سايت ختم قرآن مجيد
href="http://ww تماس با مدیر تماس با مدیر
خاطره ای دیگر از مادر
نویسنده : سید حسن میرباقری
۱۳٩۱/٥/۱٢
نظرات

نقل شده از مادر سیدقاسم:

مواقعی که سیدقاسم از تشییع جنازه شهدا برمی گشت بسیارناراحت بود،زیرا بعضی از مادران شهدا را می دید که بی تابی می کردند.به من می گفت:نباید بی تابی کنند،بلکه باید به حضرت زهرا سلام الله علیها تأسی نمایندو صبور باشند.

سید قاسم در سال 1359 در حالی که ده سال بیشتر نداشت پدرش را از دست داد و یتیم شد و این ضربه سنگینی برای او بود و در سال 1363 هم عمویش سید رضا میرباقری راکه در جبهه جنوب به شهادت رسید از دست داد او عمو را خیلی دوست می داشت ولی شهادت عمو را براحتی تحمل کرد حتی به آن افتخار هم می کرد .

 

  زمانی که او قصد رفتن به جبهه را داشت،برای گرفتن اجازه به نزد من آمد،سیدقاسم می گفت:حضرت قاسم برای رفتن به میدان جنگ،چون پدر نداشتند از عمویشان اجازه گرفتند.اینک که من پدر ندارم و عمویم قبل از من...و دیگر جیزی نمی گفت و بغض گلویش را می فشرد،از من اجازه می خواست (ظاهراً می دانست که به عمویش ملحق می شود)،بالاخره من هم بعد از مقداری مقاومت به او اجازه دادم. او هم بعد از طی دوران آموزشی در پادگان امام حسین (ع) و گذراندن یک دوره امدادگری در بیمارستان  سینا به عنوان امدادگر به جبهه رفت و هنگامی که خبرشهادتش را به من دادند اصلاً بی تابی نکردم،دست هایم را به آسمان بلند کردم و از این بابت خدا را شکر کردم.


:: برچسب‌ها:
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
از راه مانده ای که سخت نیازمند توجه و دستگیری و هدایت شهیدان راه یافته به درگاه حق است.

سید حسن میرباقری
نویسندگان
آرشیو مطالب