موضوعات
لینک دوستان
آخرین مطالب
صفحات
دیگر موارد

پایگاه جـامع محض رضا
وب سايت ختم قرآن مجيد
href="http://ww تماس با مدیر تماس با مدیر
نامه شهید
نویسنده : سید حسن میرباقری
۱۳٩٢/٩/٢٧
نظرات

                                                            بسم تعالی 

نامه 10 فروردین سال 65

  با سلام و درود به رهبر کبیر انقلاب اسلامی ایران،امام خمینی و با سلام بر حضرت ولی عصر(عج)تعالی و فرجه الشریف.

  

 

سلام علیکم،سلام به شما مادر و برادر و خواهر عزیز.امیدوارم که حال همه ی شما خوب باشد و انشاالله که کسالتی نداشته باشید.اگر از حالات اینجانب حقیر خواسته باشید بحمدالله خوب است.

خب،بعد از همه ی این تعارفات می خواهم برایتان بگویم که چطور به اینجا رسیده ایم و سر انجام کارمان در اینجا چه خواهد شد؛در ساعت ۸ روزنهم فروردین،وقتی به پادگان رسیدیم جای شما خالی،حسابی علافی کشیدیم تا ظهر همان روز و بعد از خوردن غذا به پادگان ولی عصر برای اعزام رفتیم و در ساعت۰۳:۲۱ بعد از خوندن نماز و کشیدن کلی علافی بالاخره در ساعت هفت و نیم شب سوار ماشین شده و به طرف اندیمشک به راه افتادیم و در ساعت نه ونیم روز  دهم فروردین به پادگان دوکوهه رسیدیم و بعد از بازرسی شدن ساک ها وارد پادگان شدیم و مستقیما به آسایشگاه آمده و مشغول به استراحت شدیم و الان که در حال نامه نوشتن برای شما هستم از نماز برگشته ام و جای شما خالی اینجا حسابی گرم است،گرمای اینجا به حدی می باشد که بعضی از بچه ها با زیرپوش استراحت می کنند و اما درباره ی جواب نامه ی ما در حدود ده الی پانزده روز اینجا ماندگار هستیم و شما می توانید در این مدت جواب نامه را بدهید و ضمنا هنگام فرستادن نامه ۲عدد فتوکپی شناسنامه را به همراه آن بفرستید و ضمنا شماره تلفن کارخانه ی آقاحسین و احمدآقا و اگر توانستید شماره تلفن مدرسه را نیز برایم بفرستید.

دیگر حرفی برای گفتن ندارم.به امید پیروزی رزمندگان  اسلام و نابودی کفار و ظهور هرچه  سریع تر آقا امام عصر(عج)

 

                                                                                                (و السلام)

                                                                                                                                                                                                                 »و من الله توفیق«

                                                                                                    امضا

                                                                                                                                                                                          سیدقاسم میرباقری-دوکوهه

                                                                                                 10/1/سال65


:: برچسب‌ها:
نامه 12 فروردین سال 65 شهید- شناسنامه شهید
نویسنده : سید حسن میرباقری
۱۳٩٢/٩/٢٧
نظرات

                                                               بسم تعالی         

         با سلام و درود بر حضرت ولی عصر(عج) و نایب بر حقش امام خمینی و با سلام بر تمامی شهیدان راه خدا و با سلام بر مادر و خواهر و برادران عزیز و با سلام بر معصومه خانم،سمیه خانم و سعیده خانم و با سلام بر احمدآقا آقا مهدی و هادی آقا.انشاالله که حال همه ی شما خوب باشد و کسالتی نداشته باشید و اگر احوالات اینجانب را خواسته باشید بحمدالله خوب و سلامت هستم.                                                                اگر که ننه خانم از یزد برگشتند سلام گرم گرم گرم مرا به او برسانید و بگویید که مواظب باشد نسوزد زیرا سلام هایی که ما می فرستیم با دمای۰۲،۰۳درجه ی هوای اینجا همراه است.(انشاالله که این شوخی ما را به بزرگی خود ببخشید)البته یکی دو روز است که هوای اینجا بدجوری بارانی شده و هوا به قدری خنک است که ما پتو روی خود می اندازیم ولی کم کم این خنکی هم به گرمای 20،30درجه تبدیل خواهد شد.      

غرض از نوشتن این نامه جویا شدن احوالات شما و خبر رسیدن شناسنامه به دستم بود ولی من در نامه نوشته بودم که فتوکپی شناسنامه را بفرستید ولی شما خود شناسنامه را هم برای من فرستادید.خب عیبی ندارد سعی می کنم که شناسنامه را به وسیله ی یکی از بچه ها به دست شما برسانم و شاید هم کسی را پیدا نکنم که شناسنامه را به دست شما برساند و در این مورد ناراحت نباشید.دیگر حرفی ندارم.

                                                                                        و السلام

                                                                                   سیدقاسم میرباقری

                                                                                 دوازدهم فروردین1365

                                                                                  (و من الله توفیق)

                                                    به امید پیروزی رزمندگان اسلام و نابودی کفار

(جواب نامه را ندهید زیرا محل استقرار ما معلوم نیست و امکان دارد یکی دو روز دیگر به خط اعزام شویم)

احتمالا ما را به فاو می برند.

»ضمنا تا آنجا که می توانید حدیث پشت نامه را حفظ و به دیگران هم بیاموزید«


:: برچسب‌ها:
شجره نامه شهید
نویسنده : سید حسن میرباقری
۱۳٩٢/٩/۸
نظرات

            شجره نامه شهید

     حضرت آیت اله سید مرتضی حسینی  فیروزآبادی پسرعموی پدربزرگ سیدقاسم صاحب کتاب عنایه الاصول فی شرح الکفایه الاصول و کتاب فضایل الخمسه من الصحاح السنه و غیرها

 

 

و نیز کتاب السبعه من السلف از بزرگان و مراجع عظام نجف که فرزند حضرت آیت الله سید محمد حسینی فیروزآبادی که ایشان نیز از آیات و اعاظم بزرگ نجف اشرف بوده اند در مقدمه ی کتب خود سلسله نسب گرامی ایشان را به امام سجاد رسانده اند. لذا نسب سید قاسم چنین است:

                         سید حسین پدر بزرگ شهید سید قاسم

سیدقاسم فرزند سیدعلی بمان،فرزند سید حسین،فرزند سیدعلی،فرزند سید محمدباقر (معروف به میرک)،فرزند سید حسین  فیروز آبادی است و نام  مبارک اجداد دیگر سیدقاسم تا قبل از امام سجاد علیه السلام در دست نیست. ولی بنابر آنچه  دو مرجع بزرگوار فوق الذکر عنوان نموده اند به یکی از شش فرزند امام سجاد علیه السلام (به غیر از امام باقر (ع) ۱-القاسم۲-زید الامام الشهید۳-عبدالله باهر۴-علی الاصغر ابوالحسن۵-الحسین الاصغر۶-عمر الاشرف می رسد.

   سیدقاسم از خاندانی بزرگ و پر جمعیت و اهل علم است.علاوه بر آنچه از قول آن   دو مرجع بزرگوار نقل شد.وبر اساس آنچه از  پیران سالخورده و در افواه مردم منطقه رستاق یزد و نیز روستای فیروزآباد(روستایی در نزدیکی شهر یزد که زادگاه پدر و اجداد سیدقاسم می باشد).شایع است که چهار سید بزرگوار در گذشته های دور از  کوه های خرانق به پایین آمدند و هر یک به سویی رفتند و جد سیدقاسم به سمت سرزمین رستاق آمد و ماندگار شد و سادات میرباقری فیروزآبادی،فیروزآبادی و فقیه زاده فیروزآبادی و مجتهد زاده فیروزآبادی همه از نسل او هستند.

            کوه های خرانق در  شمال استان یزد و نزدیک شهرستان طبس در جنوب خراسان واقع شده است.

       یحیی بن زید بن علی بن الحسین (امام سجاد علیه السلام) پس از شهادت پدر بزرگوارشان(زید بن علی)در کوفه برای ادامه  مبارزه به همراه برادران،برادرزادگان و اقربا و یاران پدرش در طول مدت مبارزه با حاکمان دست نشانده ی امویان به مناطق طبرستان و دیلمان و نیشابور و سبزوار  و گنبد کابوس و ری و خراسان که پایگاه شیعیان بودمهاجرت نموده و سال ها  مبارزه کرده و سرانجام در جمعه ماه شعبان سال ۵۲۱قمری در ایام حکومت ولید بن یزید لعنهم الله به شهادت رسید و در بلخ (جوزجان) به خاک سپرده شد که مزار ایشان زیارتگاه شیعیان آن سامان است.

   به احتمال قوی اجداد سیدقاسم جز یاران یحیی بوده که پس از شهادت او به جهت حفظ جان و از طریق خراسان و کوههای خرانق به کویر مرکزی ایران آمده و ماندگار شده اند. والله اعلم

باری، نسب سید قاسم، نسبی شریف و مورد احترام مردم بوده و پدران او همگی ساداتی عالم و دانشمند و بسیار معتقد و مومن و متقی و پرهیزگار بوده اند.

سید قاسم ریشه ای عمیق و گره خورده با جهاد و شهادت و کربلا و عاشورا دارد. و از فرزندان شهادت و کربلا، مرگی جز کشته شدن در راه خدا نشاید.‌‌‌‌


:: برچسب‌ها:
سر در منزل شهید
نویسنده : سید حسن میرباقری
۱۳٩٢/٩/۱
نظرات

قاسم جان سلام امروز توفیقی نصیب شد و به زیارت مادر نائل آمدم . لوح تقدیری از طرف شهرداری خطاب به مادر به عنوان مادر شهید دیدم . گروهی به دیدارش آمده بودند و تابلو مخصوص سر در منازل شهداء را نصب کردند.

   شهداء بعداز گذشت سالها همچنان زنده و کارگشا هستند. مردم ما هم قدردان شما و وفاداران به شما هستند.


:: برچسب‌ها:
.:: This Template By : Theme-Designer.Com ::.
درباره ما
از راه مانده ای که سخت نیازمند توجه و دستگیری و هدایت شهیدان راه یافته به درگاه حق است.

سید حسن میرباقری
نویسندگان
آرشیو مطالب